Tarkime, kad esate ganėtinai nedidelė įmonė, kuri dirba tik su vietiniais klientais ir norite tapti labiau pastebimi savo mieste. Žinoma, kad čia yra kalbama apie „Google“ paiešką, o ne naujos devynių aukštų parduotuvės statybą. Norint tapti matomais internete, pirmiausia reiktų susitvarkyti vidinį SEO. Yra nemaža tikimybė, kad taip būsite atrandami per paieškos sistemas, jeigu bus ieškoma informacijos vietovėje, kurioje esate įsikūrę. Paprasčiausias būdas tai padaryti yra iš pradžių sukuriant ir po to optimizuojant „Google My Business“ paskyrą.
Visa vidinio SEO idėja tarsi yra tokia: vartotojas „Google“ paieškoje nusprendžia suvesti raktažodžius „itališkas maistas“ ir greičiausiai rezultatuose atsiras koks nors netolimas italų virtuvės restoranas. Ir greičiausiai, jis bus parodytas pirmas, o tai reiškia, kad sulauks daugiau lankytojų, bent jau jo internetiniame puslapyje.
Žemiau pasidalinsiu keliomis įžvalgomis, kaip galima sulaukti daugiau lankytojų iš to pačio miesto.
Kodėl reikia susikurti „Google My Business“ paskyrą ir ją nuolatos prižiūrėti ?
Pirmiausia, reikia atsakyti į klausimą „kam iš viso reikia tos My Business paskyros?“. Gerai, gal seniau ir viskas buvo paprasčiau, nes didesnis fizinis srautas žmonių reikšdavo didesnį lankytojų skaičių. Kaip yra sakoma „prie didelio žmonių srauto galima ir rudeninius lapus pardavinėti“, tačiau tobulėjant technologijoms, vis dažniau yra sulaukiama lankytojų, kurie greičiausiai jus pamatė internetinėje paieškoje.
Susikurti naują paskyrą ir sulaukti patvirtinimo iš „Google“ tikrai nėra sudėtinga, tai padaryti galite net patys, tačiau dažniausiai yra rekomenduojama kreiptis į specialistus, kuriems SEO paslaugos nėra negirdėta ir neregėta. Jie tikrai padės ir paaiškins kiekviename vidinio SEO žingsnyje.
Aišku, kad galima bandyti apsieiti be „Google My Business“ paskyros, tačiau rizikos, jog bus prarasti potencialūs klientai tikrai nereikėtų atmesti. Ir čia nėra kalbama apie tuos, kurie Jūsų neatras paieškoje, bet ir tuos, kurie lankėsi anksčiau pas jus, o dabar perėjo pas rastus internete konkurentus. Kad ir koks lojalus atrodytų vartotojas yra, tačiau jie vis tiek norės išbandyti kitus, o juos rasti galima vos kelių paspaudimų pagalba visuose išmaniuose įrenginiuose.
Informacijos valdymas ir tinkamas jos panaudojimas yra be galo svarbus internetinėje erdvėje. Pavyzdžiui, potencialus pirkėjas bando susisiekti „Google“ rodomu Jūsų įmonės telefono numeriu ar elektroniniu paštu, o jis neveikia arba yra pakeistas To pasėkoje yra prarandamas ne tik pardavimas, bet ir potencialus pirkėjas ateityje, nes greičiausiai antrą kartą Jūsų svetainėje jis nebeapsilankys. Galbūt tai atrodo viso labo menka smulkmena, tačiau tinkamas paskyros sukūrimas ir informacijos susisteminimas gali užtikrinti, kad būsite ne tik atrasti internetinėje erdvėje, bei ir nepamiršti ateityje. Taip yra dėl to, kad paprastai kalbant, „Google“ nori užtikrinti, jog atliekančius paiešką vartotojus pasiektų tik jiems reikalinga informacija. To yra siekiama kuriant specialius algoritmus, kurie parenka pačius tinkamiausius rezultatus, o be „My Business“ paskyros jie tarsi nesupranta ar Jūsų įmonės puslapis atitinka kriterijus.
Tinkamos paskyros susikūrimas
Vienas iš pirmųjų dalykų yra oficialios įmonės paskyros susikūrimas, kurį vėliau galima pakeisti į „My Business“ paskyrą. Svarbu paminėti, kad nėra rekomenduojama tam naudoti asmeninę „Google“ paskyrą, o geriau iš karto turėti oficialų profilį su tinkamu elektroniniu paštu. Kuriant oficialų „My Business“ profilį reikia nurodyti tokią informaciją kaip telefono numeris, adresas, darbo valandos ir t.t.. Tiesa, atskiras verslo profilis ne būtinai turi būti tik per „Google My Business“, tačiau dėl to gali iškilti problemų jį tvarkant bei optimizuojant. Taip pat, paprasto puslapio negali redaguoti kiti žmonės, o per „My Business“ prieigą gali prisijungti net keli vartotojai.
Susikūrus pilnavertę paskyrą pagaliau atsirasite „Google Maps“ platformoje, o tai reiškia, kad paieška pagaliau rodys ir Jūsų įmonę prie viso kito vietinio verslo. Bet prieš tai reikia oficialaus patvirtinimo iš pačios „Google“, o tai galima padaryti gavus patvirtinimo kodą į oficialiai nurodytą įmonės telefono numerį.
Tinkama paskyros optimizacija
Norint gauti daugiausiai naudos iš „Google My Business“ paskyros rekomenduojame bendradarbiauti su mumis, nes mūsų specializacija yra tiek vidinis SEO, tiek ir išorinis SEO. Aišku, pagrindinius aspektus galima pasidaryti ir patiems, tai yra tinkamos įmonės informacijos pateikimas, tačiau galima atrasti ir keletą specifinių niuansų, kurie tikrai padės šoktelti į geresnes pozicijas „Google“ paskyroje. Visa pateikta informacija padeda geriau optimizuoti internetinį puslapį ir gali padėti pasiekti geresnius rezultatus paieškos sistemoje.
Bendravimo su klientais svarba
Visi mes esame užimti ir nemėgstame ilgai laukti, todėl yra ypač svarbu operatyvūs atsakymai į užduotus klausimus. Žinoma, kad visada galima paskambinti tiesiai į įmonę, tačiau kartais atrodo, kad nėra verta laukti tam, kad gauti informaciją, kurią galima gauti vos kelių paspaudimų pagalba. Todėl yra svarbu, jog potencialiems lankytojams būtų suteikiama galimybė parašyti žinutę dar pačioje paieškoje. Aišku, kad per ten gali būti užduodami paprasčiausi ir dažni klausimai, todėl yra patariama naudoti automatinį atsakiklį, kurį galima susiderinti individualiai. Arba galima sukurti dažniausiai užduodamų klausimų skiltį tam, kad iš viso nereikėtų atsakinėti. Na, o jeigu automatinio atsakiklio nėra ir reikia atsakinėti individualiai arba klausimą reikia atsakyti tiesiogiai, tai visada yra rekomenduojama tai padaryti per 24 valandas nuo užklausos atsiradimo. Ilgesnis laiko tarpas greičiausiai reiškia, kad bus prarastas potencialus klientas.
Puslapio pavadinimo svarba
Vienas iš svarbiausių aspektų norint užtikrinti, kad puslapio optimizacija arba vidinis SEO būtų sklandus yra tinkamas pavadinimas, nes tai bus pirmasis dalykas, kuris pasirodys „Google“ paieškoje. Apskritai, tai yra pirmasis ir vienintelis dalykas, kurį pamato lankytojai prieš paspausdami ant nuorodos.
Svarbiausia yra tai, kad įmonės vardas turi būti pridėtas į bendrą įmonės pavadinimą, pavyzdžiui, kirpykla „Pas Jūratę“ ir kartu prie visos šios informacijos reikia pridėti ir adresą. Tai padeda „Google“ algoritmams lengviau suprasti kaip arti Jūsų įmonė yra prie paiešką atliekančio vartotojo dabartinės vietos. Tai padeda prafiltruoti nereikalingus lankytojus, kurie greičiausiai niekada nepasinaudos Jūsų teikiamomis paslaugomis ir dėl to nenukentės paieškos reitingai bei vartotojų vertinimai. Tęsiant temą apie adresą, tai visada turi būti nurodytas tikslus fizinis adresas, o ne vieta, kur yra pašto dėžutė ar registruota įmonė.
Šiais laikais yra nemažai įrankių, kurie gali padėti padidinti klientų srautus, kurie padės lengviau varžytis su konkurentais. Svarbiausia yra pateikti tikslią ir klientui reikalingą informaciją, ir palikti kaip įmanoma mažiau vietos jo vaizduotei. Žinant, kad lankytojai yra linkę greitai priimti sprendimą ir greitai susidaryti pirmąjį įspūdį, tinkama reprezentacija yra ypač svarbi. Pavadinimas, adresas, verslo kategorija, darbo valandos, telefono numeris ar elektroninis paštas nėra tik smulkmenos, nes dėl jų nebuvimo galima prarasti potencialius pirkėjus, kurie gali ir niekada nesugrįžti. Visa tai yra tinkama pradžia optimizacijai ir garantija, jog vidinis SEO bus sėkmingas, o visi panaudoti resursai neišleisti veltui.